Lansare proiect Erasmus+, K1, „Pași europeni spre școala viitorului”

9 octombrie, 2017 | Catre | Categorii: Erasmus+, Noutăți

Proiectul Erasmus+, K1, „Pași europeni spre școala viitorului”, proiect finanțat prin programul Erasmus+ al Uniunii Europene, a fost lansat la Școala Gimnazială „Silvania” în cadrul activităților derulate sub denumirea „Ziua Europeană a limbilor străine”, în prezența cadrelor didactice din școală, a directorilor unităților școlare din oraș, reprezentanților Asociației „Școala Noastră’.

Au fost prezentate obiectivele proiectului, programul activităților de formare, diseminare și evaluare, membrii echipei de proiect.

“Material realizat cu sprijinul financiar al Comisiei Europene. Conţinutul prezentului material reprezintă responsabilitatea exclusivă a autorilor, iar Agenţia Naţională şi Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru modul în care conţinutul informaţiei va fi folosit.”