Înscrierea elevilor în clasa pregătitoare, an școlar 2018-2019
27 februarie, 2018 | Catre camelia pop | Categorii: NoutățiCALENDARUL ÎNSCRIERII
ÎN CLASA PREGĂTITOARE, 2018-2019
CERERILE DE ÎNSCRIERE SE COMPLETEAZĂ LA SECRETARIATUL ȘCOLII GIMNAZIALE ”SILVANIA”
8 MARTIE-26 MARTIE 2018
12 APRILIE-18 APRILIE
DOCUMENTE NECESARE ÎNSCRIERII:
- cererea tip de înscriere (se găseşte la şcoală);
- fotocopie a actului de identitate al părintelui;
- fotocopie a certificatului de naştere al copilului;
- documentul care atestă dezvoltarea psihosomatică corespunzătoare pentru parcurgerea clasei pregătitoare (acolo unde este cazul);
- pentru conformitate cu originalul veţi prezenta actele în original
Criteriile specifice de departajare pentru înscrierea în clasa pregătitoare, elaborate de unitatea noastră, și avizate de Inspectoratul Școlar Județean Sălaj sunt următoarele:
- Locul de muncă al părinților este în zona arondată școlii noastre, dovedit prin adeverința de la locul de muncă;
- Părinții plecați temporar în străinătate iar copii sunt în îngrijirea bunicilor/rudelor care au domiciliul în zona arondată școlii.
CONDUCEREA ȘCOLII
evaluare psihosomatica document pentru scoli 2018(1)
ANUNŢ IMPORTANT
ÎN ANUL ŞCOLAR 2018-2019, LA ŞCOALA GIMNAZIALĂ “SILVANIA”, VOR FUNCŢIONA 3 CLASE PREGĂTITOARE, CU UN NUMĂR DE 79 ELEVI.
ÎN VEDEREA ÎNSCRIERII COPIILOR VĂ ADUCEM LA CUNOŞTINŢĂ, CIRCUMSCRIPŢIA ŞCOLARĂ ARONDATĂ UNITĂŢII NOASTRE:
CIRCUMSCRIPŢIA ŞCOLII GIMNAZIALE „SILVANIA”, ŞIMLEU SILVANIEI
Denumirea străzii |
Nr./denumire bloc |
1 Decembrie 1918 |
nr.1 - blocurile D1;D3nr.55 - blocurile A;B;C |
22 Decembrie 1989 |
|
1 Mai |
|
Piaţa Avram Iancu |
Măgura, Mioriţa, Salcâm, D3 |
Piaţa 1 Mai |
blocurile de la nr.5 şi nr.14 |
Piaţa Iuliu Maniu |
|
Alexandru Vlahuţă |
|
Andrei Mureşan |
|
Argeşului |
|
Arinului |
|
Atelierului |
|
Brădet |
|
Carierei |
|
Carpaţi |
blocurile nr.1 şi 2 |
Cetăţii |
|
Cimitirului |
|
Ciocârliei |
|
Codrilor |
|
Cotnari |
|
Crasnei |
|
Crinului |
|
Cuza Vodă |
|
Dealului |
|
Dornei |
|
Dr. Ioan Ossian |
|
Dr.Victor Deleu |
|
Drăgăşanilor |
|
Dumbravei |
|
Făget |
|
Garofiţei |
|
Gării |
nr.3:blocurile A1;B1;C1;D1 |
Gheorghe Lazăr |
L1, L2, L3, L4, L5, L6, L7, L8, L9, L11, L12, L13, L14, L16, L17, L18, L19, L20, L21, L22, L23, L24, L25, L26, L27, L28, L29, L30, L31, L32, L34, L35, L36, N15 , N16 |
Ghioceilor |
|
Independenţei |
|
Ion Creangă |
blocul de la nr. 26 |
Libertăţii |
nr.1 – blocul L40, scara A,B,Cnr.4 - blocul B16 |
Martonffy Stephanus |
|
Mihail Kogălniceanu |
nr.1 - bloc 1nr.2 - blocul 2 |
Mioriţei |
|
Nicolae Bălcescu |
blocul de la nr.15 nr.17 - blocul B2,scara: A;B;C;D |
Nufărului |
|
Partizanilor |
nr.1-10 - blocurile: B3, B5, B6, B7, B8, B9, C2, C3, C4, C5, M1, M2, M3, M4, M5, M6, B23, B25nr.11- 44 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, A, B, G 90, G 39, G 80, G120, A 2, A 3, A 4, A 5, A 6, A 7 |
Pescăruşului |
|
Plopilor |
|
Prundului |
|
Rozelor |
|
Salcâmului |
nr.1 - blocul S1, S3 |
Sibiului |
|
Someşului |
|
Stefanus Bathori |
|
Sucevei |
|
Teiului |
|
Vasile Alecsandri |
|
Viilor |