Concurs „Consumul de fructe in ochii elevilor”

25 martie, 2013 | Catre | Categorii: Noutăți, Pana scriitorului, Revista presei, ”Silvania” in Top

CONCURS

„CONSUMUL DE FRUCTE IN OCHII ELEVILOR”

-mai multe detalii : http://www.scoalasilvania.ro/informatii-utile/

Realitatea cotidiană a demonstrat necesitatea formării unor abilităţi în rândul elevilor în ceea ce priveste consumarea fructelor şi formarea unui stil de viată sănătos, responsabil, pentru ridicarea calităţii standardului de trai.

Concursul îşi propune educarea elevilor, precum şi sensibilizarea părinţilor pentru a susţine şi promova consumul de fructe autohtone (în special mere) promovând un stil de viată sănătos şi respect faţă de viaţa personală, sănătatea proprie şi a celorlalţi.

Sectiuni  Concurs :

I: Picturi/ Desene/Grafica

II: Fotografii

III: Machete/Colaje

Premiile acordate vor fi astfel impartite :

6 Premii I(Cate 2 Premii I pentru fiecare Sectiune-nivel primar si nivel gimnazial)*70 ron

6 Premii II(Cate 2 Premii II pentru fiecare Sectiune-nivel primar si nivel gimnazial)*51 ron

6 Premii III(Cate 2 Premii III pentru fiecare Sectiune-nivel primar si nivel gimnazial)*40 ron

31 Mentiuni nivel primar *30 ron

31 Mentiuni nivel gimnazial *30 ron

Elevii câştigători vor fi premiaţi de către Cosiliul Judeţean Sălaj.

Castigatori nivel primar: clasele pregatitoare -clasele IV Premiile PR consum de fructe

Castigatori nivel gimnazial: clasele V-VIII Premiile GIMN consum fructe 2013

Felicitari tuturor!