CLASA PREGĂTITOARE 2021/2022

15 martie, 2021 | Catre | Categorii: Noutăți

ORDIN nr. 3.473 din 10 martie 2021

Precizari privind evaluarii dezvoltarii copiilor

criterii_specifice_cp_2021_2022

ANUNŢ IMPORTANT

               ÎN ANUL ŞCOLAR 2021-2022, LA ŞCOALA GIMNAZIALĂ “SILVANIA”, VOR FUNCŢIONA 4 CLASE PREGĂTITOARE, CU UN NUMĂR DE 92 ELEVI.

CALENDARUL ÎNSCRIERII

ÎN CLASA PREGĂTITOARE, AN ȘCOLAR 2021-2022

              CERERILE DE ÎNSCRIERE SE COMPLETEAZĂ ONLINE SAU LA  SECRETARIATUL ȘCOLII GIMNAZIALE ”SILVANIA” ÎN PERIOADA:

 29 MARTIE-28 APRILIE 2021

24 MAI-31 MAI 2021

 

        DOCUMENTE NECESARE ÎNSCRIERII:

  • cererea tip de înscriere (se găseşte la şcoală);
  • fotocopie a actului de identitate al părintelui;
  • fotocopie a certificatului de naştere al copilului;
  • documentul care atestă dezvoltarea psihosomatică corespunzătoare pentru parcurgerea clasei pregătitoare (acolo unde este cazul);
  • declaratia-tip pe propria răspundere, prevăzută în anexa nr. 3 din metodologie (pentru cei care completează online)
  • pentru conformitate cu originalul veţi prezenta actele în original

ÎN VEDEREA ÎNSCRIERII COPIILOR VĂ ADUCEM LA CUNOŞTINŢĂ, CIRCUMSCRIPŢIA ŞCOLARĂ ARONDATĂ UNITĂŢII NOASTRE:

CIRCUMSCRIPŢIA ŞCOLII GIMNAZIALE „SILVANIA”, ŞIMLEU SILVANIEI

Denumirea străzii

Nr./denumire bloc
1 Decembrie 1918 nr.1 – blocurile D1;D3

nr.55 – blocurile A;B;C

22 Decembrie 1989
1 Mai
Piaţa Avram Iancu Măgura, Mioriţa, Salcâm, D3
Piaţa 1 Mai blocurile de la nr.5 şi nr.14
Piaţa Iuliu Maniu
Alexandru Vlahuţă
Andrei Mureşan
Argeşului
Arinului
Atelierului
Brădet
Carierei
Carpaţi blocurile nr.1 şi 2
Cetăţii
Cimitirului
Ciocârliei
Codrilor
Cotnari
Crasnei
Crinului
Cuza Vodă
Dealului
Dornei
Dr. Ioan Ossian
Dr.Victor Deleu
Drăgăşanilor
Dumbravei
Făget
Garofiţei
Gării nr.3:

blocurile A1;B1;C1;D1

Gheorghe Lazăr L1, L2,  L3,  L4, L5,   L6,  L7,  L8,  L9,  L11,  L12,  L13,  L14,  L16,  L17, L18,  L19,  L20,  L21, L22, L23, L24,  L25,  L26, L27,  L28,  L29,  L30, L31, L32, L34, L35, L36, N15 , N16
Ghioceilor
Independenţei
Ion Creangă blocul de la nr. 26
Libertăţii nr.1 – blocul L40, scara A,B,C

nr.4 – blocul B16

Martonffy Stephanus
Mihail Kogălniceanu nr.1 – bloc 1

nr.2 – blocul 2

Mioriţei
Nicolae Bălcescu blocul de la nr.15 nr.17 – blocul B2,

scara: A;B;C;D

Nufărului
Partizanilor nr.1-10 – blocurile: B3, B5, B6,  B7, B8,  B9,  C2, C3, C4, C5, M1, M2, M3, M4, M5, M6, B23, B25

nr.11- 44 – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, A,  B,  G 90, G 39,  G 80, G120,  A 2,  A 3,  A 4,  A 5,  A 6,  A 7

Pescăruşului
Plopilor
Prundului
Rozelor
Salcâmului nr.1 – blocul S1, S3
Sibiului
Someşului
Stefanus Bathori
Sucevei
Teiului
Vasile Alecsandri
Viilor

anexa nr3 declatie pe propria raspundere